Previous Entry Share Next Entry
"До Европи (sic) Зась", говорять "Вікна" | "Can't go to Europe", "Vikna" says.
johnknot1992

Учора (7 жовтня) мені пощастило побувати на круглому столі «Міграційний потенціал України в контексті візової політики країн Шенгену», події досить-таки непересічній, хоч і проводиться вона Донецьким Інститутом Соціальних Досліджень та Політичного Аналізу (скорочено ДІСДПА) вже четвертий раз. Як і попередні рази, було дуже цікаво та корисно.
Особливо мою увагу привернула доповідь Ігоря Ярославовича Тодорова «Європейська Інтеграція України: візовий вимір 2011», у якому відмічалася досить-таки позитивна тенденція до безвізового режиму між Європою та Україною. Зокрема було відмічено такий факт, що у Декларації саміту східного партнерства, який проходив у Варшаві минулого тижня зникло слово «довгострокове», яке раніше було підтвердженням того, що Європа не збирається так вже швидко встановлювати безвізовий режим. Тепер, за відсутністю одного лише цього слова все виглядає куди оптимістичніше.
І тут мені згадалося, що 4-го жовтня я записав у рамках свого маленького дослідження репортаж схожої тематики з «Вікон» - новин програми СТБ. Завжди зручно мати при собі колекцію подібних відеозаписів, адже можна повністю процитувати  повідомлення ледь у хвилину довжиною, що його було надано:
«З безвізовим режимом із Європою Україні доведеться зачекати. Раніше ніж за кілька років Євросоюз віз не скасує, повідомив міністр закордонних справ Польщі Радіслав Сікорський. Аби ж це сталося Україна має виконати низку умов, зокрема впровадити біометричні паспорти, створити їхню базу, посилити контроль за перетином кордону та дотримувати угоди про реадмісію. Зі слів Сікорського на минулотижневому саміті Східного Партнерства у Варшаві лідери євроспілки запевнили, що не блокуватимуть просування віз до України»
Цей варіант можна було почути (і побачити, дякуючи сурдоперекладу) о 18-й годині. У випуску о 22-й годині  текст було повторено з незначними виправленнями, а саме тепер він починався словами «На безвізовий режим із Європою українцям доведеться зачекати», а ім’я міністра було виправлено на правильний варіант – «Радослав» замість «Радіслав».  Тим не менш залишається головне питання, яке виникло у мене, коли я дивився обидві варіанти – а що взагалі хотіли цим сказати у «Вікнах»?
У новини був досить-таки претензійний заголовок «Візова Перспектива – До Європи Зась», проте майже єдина нова інформація була скоріще особистою думкою міністра закордонних справ Польщі Сікорського. Безумовно, потрібно рахуватися з такими важливими людьми, але брак посилань на щось іще робить новину схожою на штучно роздуте намагання сказати як все погано у нашої країни з перспективами безвізового режиму, у той час як такий чудовий захід як круглий стіл проведений у Донецьку наглядно демонструють скоріше прямо протилежну,  позитивну динаміку у відносинах Україна-ЄС загалом та зокрема в питаннях майбутнього безвізового режиму в Україні.
На інших телеканалах у той день чи пізніше взагалі про це нічого не говорилось, що тільки підтверджує штучність новини, яка є скоріше «жонглюванням фактів», яке у «Вікнах», нажаль, не рідко зустрічається, хоча серед українських ЗМІ вони не поодинокі у цьому жанрі…
 
P.S. Щиро вдячний Володимиру Порфировичу Кіпеню, ДІСДПА, Ігорю Ярославовичу Тодорову та всім іншим за те, що у нашому місті проводяться вже не перший рік такі цікаві та продуктивні заходи, які наближують нас, мені здається, до омріяної Європи.

 
 
  Short Summary in English
The tread describes an event (a round-table) in Donetsk, regarding Ukraine-EU no-visa perspectives and STB’s “Vikna” (“The Windows”) news program report, sharing the same subject which looks quite doubtful attempt to create a fake news out of some quick facts.    • 1
На мою думку, навіть якщо і є прогрес по цьому питанню, це ж не значить, що Україна отримає безвізовий режим завтра або до кінця року. Скоріш за все, все ж таки доведеться почекати декілька років.Мабуть, це й намагалися передати в своєму матеріалі ВІКНА.
А ось щодо однобічністі такого сюжету — абсолютно з Вами згодна.

Може й намагалися, але ж не вийшло. Принайні, як слід. До того ж ще й хотіли видати позитивну тенденцію з негативну. Казна-що вишло, чесно кажучі.

Можна цю ситуацію уявити як позитивну тенденцію, а можна — як покращання становища в порівняні з нема куди гіршим. Тобто тлумачити можна по— різному.

forfeit_s, я, мабуть, згоден з Вами. Єдине що можу додати - я теж був на згаданному у пості круглому столі, Ігор Ярославович дійсно значно більш оптимістично оцінює перспективи встановлення безвізового режиму, ніж програма "Вікна".

  • 1
?

Log in

No account? Create an account